İngilizce Türkçe Yemek Tarifi – İngilizce Pilav Tarifi

Bu yazımızda İngilizce pilav tarifini paylaşacağız.

İngilizce Türkçe Yemek Tarifi – İngilizce Pilav Tarifi

Ingredients (serves 4):

3 glasses of rice
3 tablespoons butter (real butter gives the flavour, margarine is not a substitute)
3 glasses of water or stock (chicken stock works particularly well, and helps conjure the authentic taste)
2 teaspoons salt

Malzemeler (4 kişilik):

3 bardak pirinç
3 yemek kaşığı tereyağı (gerçek tereyağı lezzeti verir, margarin onun yerine geçmez)
3 bardak su veya et suyu (tavuk suyu özellikle işe yarar ve orijinal tadın ortaya çıkmasına yardımcı olur)
2 çay kaşığı tuz

Preparation

1: Rinse the rice in a sieve under cold water. Place the rice in a bowl and cover with hot salted water. Let this stand until cool. Wash again thoroughly in cold water (the water should run clear) and drain well.

2: Melt the butter in a saucepan until it just starts to sizzle, before it turns brown. Add the rice and sauté for 2-3 minutes stirring continuously.

3: Pour the stock or water into the pan, bring to the boil, then turn down to simmer on a low heat. Don’t stir the pilav whilst cooking! Cook until the rice has absorbed all the water (10-15 minutes). Add salt and pepper to taste.

4: Take the pan off the heat, and remove the lid. Place a clean kitchen towel over the pot, and then replace the lid. Leave to “brew” for 5-10 minutes. Then serve.

Hazırlık

1: Pirinci bir elek içerisinde soğuk su altında durulayın. Pirinci bir kaseye koyun ve üzerini sıcak tuzlu suyla doldurun. Soğuyana kadar bu şekilde bekletin. Tekrar soğuk suyla iyice yıkayın (su berrak akmalıdır) ve iyice süzün.

2: Tereyağını bir tencerede, kahverengileşmeden cızırdamaya başlayana kadar eritin. Pirinci ekleyin ve sürekli karıştırarak 2-3 dakika soteleyin.

3: Et suyunu veya suyu tavaya dökün, kaynatın, ardından altını kısıp kısık ateşte pişirin. Pilavı pişirirken karıştırmayın! Pirinç suyunu çekene kadar (10-15 dakika) pişirin. Tadına tuz ve karabiber ekleyin.

4: Tavayı ocaktan alın ve kapağını çıkarın. Tencerenin üzerine temiz bir mutfak havlusu koyun ve ardından kapağı değiştirin. 5-10 dakika “demlenmeye” bırakın. Sonra servis yapın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir