Tsunami Hakkında İngilizce ve Türkçe Bilgiler

Bu yazımızda Tsunami Hakkında İngilizce ve Türkçe Bilgiler paylaşacağız. Tsunami İngilizce ve Türkçe Tanıtımı, Tsunami Hakkında İngilizce Cümleler, Tsunami ile İlgili İngilizce Paragraf

Tsunami Hakkında İngilizce ve Türkçe Bilgiler

Tsunamis are large and powerful ocean waves that grow in size as they reach the shore. Tsunami is a Japanese word which means “harbor wave”. Tsunamis are huge waves of water that are usually caused by earthquakes or volcanic eruptions. An earthquake occurs when a large area of the Earth’s crust suddenly moves. When this happens underwater, big gaps may appear on the ocean floor. When water moves in to fill this gap, a tsunami is born.

Tsunamiler, kıyıya ulaştıkça büyüyen büyük ve güçlü okyanus dalgalarıdır. Tsunami, “liman dalgası” anlamına gelen Japonca bir kelimedir. Tsunamiler genellikle deprem veya volkanik patlamalardan kaynaklanan büyük su dalgalarıdır. Dünya kabuğunun geniş bir alanı aniden hareket ettiğinde bir deprem meydana gelir. Bu su altında olduğunda, okyanus tabanında büyük boşluklar görülebilir. Su bu boşluğu doldurmak için içeri girdiğinde bir tsunami doğar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir