Mardin’in İngilizce ve Türkçe Tanıtımı

Bu yazımızda Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan ve ülkemizin en güzel şehirlerinden bir tanesi olan Mardin’i daha yakından tanıyacağız.

Mardin’in İngilizce ve Türkçe Tanıtımı

Mardin is located just below Diyarbakir, the biggest city in the south-east of Turkey and next to Sanliurfa, another inspiring and beautiful city in the region.With its’ mystical atmosphere, Mardin attracts visitors from all around the world.

Mardin, Türkiye’nin güney doğusundaki en büyük şehir olan Diyarbakır’ın hemen altında ve bölgedeki ilham verici ve güzel bir şehir olan Şanlıurfa’nın yanında yer almaktadır. Mistik atmosferiyle Mardin, dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçileri çekiyor.

Mardin is very famous for its particular variety of food as well as its architectural appearance.Mardin is one of the unique cities in Turkey in terms of preserving its historical beauties while getting a modern shape. You will see museums, stone houses, bazaars, historic inns and many other historical structures in the city that will bring you to the old times while walking on the streets of the city.

Mardin, kendine has yemek çeşitliliği ve mimari görünümü ile ünlüdür. Mardin, tarihi güzellikleri korunurken, modern bir şekil alırken, Türkiye’nin eşsiz şehirlerinden biridir. Şehrin sokaklarında yürürken sizi eski zamanlara getirecek olan müzeleri, taş evleri, çarşıları, tarihi hanları ve diğer birçok tarihi yapıyı göreceksiniz.

With its history and architecture, all civilizations passing through Anatolia, Mardin can be defined as a true cultural heritage and a unique open-air museum, with its mosques and monuments, churches and monasteries, historical houses, monuments and madrasah.

Tarihi ve mimarisi, Anadolu’dan geçen tüm uygarlıklar ile Mardin , camileri ve anıtları, kiliseleri ve manastırları, tarihi evleri, anıtları ve medresesiyle gerçek bir kültürel miras ve eşsiz bir açık hava müzesi olarak tanımlanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir