Kemal Sunal’ın İngilizce Ve Türkçe Hayatı

Bu yazımızda usta oyuncu Kemal Sunal’ın İngilizce ve Türkçe hayatını paylaşacağız.

Kemal Sunal’ın İngilizce Ve Türkçe Hayatı

Kemal Sunal was born in Istanbul on Nov. 11, 1944. Married to Gül Sunal.He has two children named Ali and Ezo. He began his career by playing theatrical roles during the 1960’s and soon moved on to films. By the mid-70’s he had become one of Turkey’s most popular stars.

Sunal, 11 Kasım 1944’te İstanbul’da doğdu. Gül Sunal ile evlidir. Ali ve Ezo adında iki çocuğu vardır. Kariyerine 1960’lı yıllarda tiyatro rolleriyle başladı ve kısa sürede sinemaya yöneldi. 70’li yılların ortalarına gelindiğinde Türkiye’nin en popüler yıldızlarından biri haline gelmişti.

After attending Vefa High School, he performed in several productions at the Kenterler and Devekusu Kabare Theatres and made his screen debut in the 1972 film Tatli Dillim.

Vefa Lisesi’nden sonra Kenterler ve Devekusu Kabare Tiyatroları’nda çeşitli yapımlarda rol aldı ve 1972 yapımı Tatlı Dillim filmiyle sinemaya adım attı.

Apart from the hilariousness of his movies,they addressed many of the problems faced by the urban poor in Turkey during the 1970s and 1980s.

Filmleri komikliğin yanı sıra, 1970’li ve 1980’li yıllarda Türkiye’deki kent yoksullarının karşılaştığı pek çok soruna da değiniyordu.

In almost all of his films, Kemal Sunal plays a poor man. His films were always the story of a maligned or oppressed person.

Kemal Sunal neredeyse bütün filmlerinde fakir bir adamı canlandırıyor. Onun filmleri her zaman iftiraya uğrayan ya da ezilen bir kişinin hikayesiydi.

Kemal Sunal, had appeared in 82 movies since 1972.
Kemal Sunal,1972’den bu yana 82 filmde yer aldı.

The filmography of Turkish actor Kemal Sunal comprises both film and television roles spanning almost 27 years.
Türk oyuncu Kemal Sunal’ın filmografisi yaklaşık 27 yıla yayılan hem sinema hem de televizyon rollerinden oluşuyor.

Kemal Sunal’s last film was Propaganda, which was directed by Sinan Çetin.
Kemal Sunal’ın son filmi Sinan Çetin’in yönettiği Propaganda’ydı.

Kemal Sunal died on July 3, 2000 at an age of 55 years. He died of a heart attack just minutes before his plane took off.
Kemal Sunal, 3 Temmuz 2000 tarihinde 55 yaşında vefat etti. Uçağının kalkmasına birkaç dakika kala kalp krizinden öldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir