Kalkınmanın Tek İlacı Üretimdir (Açıklaması)

Arkadaşlar öncelikle üretim nedir, neden önemlidir onun açıklamasıyla başlayalım yazımıza ardından da Kalkınmanın Tek İlacı Üretimdir sözünün açıklamasını yapalım. Başlangıçtan beri insanların ve onların oluşturduğu toplumların temel sorunu maddi ve kültürel varlıklarını sürdürebilmektir. Bunun için insanların beslenme, giyinme, barınma gibi temel biyolojik gereksinimleriyle bulundukları kültür düzeyinin belirlediği diğer gereksinimlerinin karşılanması gereklidir. Bu gereksinimler gıda maddeleri, giyecek maddeleri, evler gibi maddi mallarla giderirler. Biliyoruz ki bu gereksinimler doğada hazır biçimde kullanılmaya hazır bulunmazlar. İnsanların bunları doğa üzerinde çalışarak elde etmeleri gerekmektedir. İşte bu gereksinimleri karşılamak için insanların yaptığı faaliyetlerin tümüne üretim diyoruz.

Doğadan alınan maddelerin kimyasal bileşimlerini yada fiziksel biçimlerini değiştirerek bunların insanlar için kullanılacak duruma getirilmesi üretim yapmaktır. Örneğin ağacın sandalye biçimine getirilmesi üretim yapmaktır. Üretim, insan yaşamının en önemli bölümünü oluşturur. Diğer yaşam faaliyetleri (sağlık, spor, eğitim, sanat, eğlence) bu temel üzerine otururlar. Tüm bu faaliyetler üretim sayesinde yapılmaktadır.

Kalkınmanın Tek İlacı Üretimdir (Açıklaması) :

Ülkelerin kalkınması için mutlaka üretim yapmalıdır. Bir ülke sürekli tüketiyor üretmeyip ihtiyaçlarını dışarıdan karşılıyorsa bu ülkenin kalkınması mümkün değildir. Kendi kendini idare edemeyen bir devlet dış ülkelere bağlı olur ve ekonomisi gelişmez. Bu durum ekonominin gelişmemesine işsizliğe, pahalılığa kısacası ülkenin huzur ve refahının kaybolmasına neden olacaktır. Ülkeler için üretim ön planda olmalıdır. Üreten ülke gelişir ve büyür. Bu nedenle Kalkınmanın Tek İlacı üretimdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir