Çağdaş Bir Ülke Nasıl Olur

Çağdaş bir ülke bulunduğu dönemdeki devletlerin gerisinde olmayan bilim ve teknolojiye önem veren, insanların hak ve özgürlüklerine saygı duyan, halkının gelecek kaygısı olmadan daha iyi şartlar altında geçinmesi sağlayandır.

Bir ülkenin gelişmesinin temeli eğitimden geçer. Ülkelerin gelişmişlik seviyeleri eğitime harcadıkları bütçe ile ölçülür. Eğitim giderleri fuzuli masraf olarak gören toplumların ilerlemesi oldukça zordur.  Günümüzde teknolojik gelişmeler çok önemli bir hal almıştır. Teknolojinin bizlere sağladığı yararları saymakla bitiremeyiz. Teknolojinin gelişmesi için akıllı ve  erdemli insanlara ihtiyaç var. Bu insanlarda iyi bir eğitim ardından ortaya çıkıyor. Üretim çağdaş bir ülkenin olmazsa olmazlarındandır. Üretmeyen bir ülke gelişemez. Bu yüzden eğitim çok önemlidir.

Çağdaş devletin önemli özelliklerinden biride halkın sağlığına verdiği önemdir.

Sağlık kuruluşlarının insanların ihtiyacını karşılayabiliyor olması son derece önemlidir.  Çağdaş devletler çevre sorunlarını da en aza indirmek durumundadır. Çevrenin temiz ve düzenli olması yine gelişmişliğin bir ölçüsüdür. Çağdaş ülke olma yolunda önemli bir diğer hususta dini konulardır. Çağdaş devletler kimsenin cinsine, ırkına, dinine, rengine bakmaz. Hepsine eşit bir tutum sergiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir