Zorlukları Yenme İsteği ve İradesi Olan Bir İnsanın Yapabilecekleri Konusunda Yaratıcı Bir Konuşma

Her yolculuk bir ilk adımla başlar. Zaferin büyüklüğü mücadelenin zorluğu ile ölçülür.  Bu yüzden zorluklara karşı dirençli ve azimli olmalı ve asla pes etmemeliyiz. İnsan; bilgi, bilinç, özgürlük, ideal, irade ve seçim gücü olan bir varlıktır. İradesi kuvvetli insanlar, en dayanılmaz şartlar altında bile başarıya ulaşabilirler. Gideceğin yoldan eminsen, engeller dinlenme noktan olmaktan öteye gidemez.

Sadece güneşli günlerde yürürsen hedefe ulaşamazsın. İnsanların en büyük dostu, zorluklardır çünkü onları karşılaştıkları bu zorluklar güçlendirir. Zorlukları yenmek için güçlü bir iradeye sahip olmak gerekir. Tüm bunlara sahip insan her şeyi başarır. Zorluklar hayatta kaçınılmaz, yenilmek ise sizin seçiminizdir.

Bugün hayatımızı kolaylaştıran bir çok buluş var. Bu icatların mucitleri denediler, denediler ve tekrar denediler. En sonunda azim ve iradeleriyle sonun başardılar. ABD’li dev otomotiv şirketinin kurucusu Henry Ford’un hikayesine baktığımızda Zorlukları Yenme İsteği ve İradesi Olan Bir İnsanın Yapabilecekleri  konusunun tam cevabını alabiliriz.  Henry Ford tam 5 defa iflas etmesine rağmen azim ve iradesiyle otomotiv sektörünün kurucusu ve 1 numaralı ismi olmayı başardı. Bir şeyi gerçekten yapmak istiyorsanız, bir yolunu bulursunuz. Eğer yapmak istemiyorsanız, bir bahane bulursunuz. Yeter ki insan istesin, ona engel yoktur.

Bu yazıya ek bilgiler sağlamak için Başarı İstenmediği Yere Gelmez İle İlgili Kompozisyon adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir