Voleybol İngilizce ve Türkçe Tanıtımı

Bu yazımızda Voleybol hakkında İngilizce ve Türkçe bilgiler paylaşacağız. Voleybol tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından oynanan en popüler sporlardan bir tanesidir. Bu eğlenceli oyun 1895′te William Morgan tarafından bulundu.

Voleybol İngilizce ve Türkçe Tanıtımı

Volleyball is one of the most widely played sports all over the world that is enjoyed by both men and women. The game of volleyball was invented in 1895 by William G. Morgan. Volleyball took some of its characteristics from tennis and handball. The first Volleyball World Championships were organized for men in 1949 and for women in 1952. The game of volleyball was introduced for the first time in Olympics in the year 1964. All sports have their own idiosyncrasies. Of course, volleyball has its own set of unique attributes as well. An individual player is not allowed to touch the ball twice consecutively. The ball can be played either by passing or releasing with a volley. No player in any condition is allowed to touch the net. A team who reaches 25 points first with a difference of two points wins the set.

Voleybol, hem erkeklerin hem de kadınların zevk aldığı tüm dünyada en çok oynanan sporlardan biridir. Voleybol oyunu 1895 yılında William G. Morgan tarafından icat edilmiştir. Voleybol bazı özelliklerini tenis ve hentbolden aldı. İlk Voleybol Dünya Şampiyonası 1949’da erkekler ve 1952’de kadınlar için düzenlendi. Voleybol oyunu 1964 yılında Olimpiyatlarda ilk kez tanıtıldı. Tüm sporların kendine has özellikleri var. Tabii ki, voleybolun kendine özgü özellikleri vardır. Bir oyuncunun topa art arda iki kez dokunmasına izin verilmez. Top bir voleybolla geçirilerek veya serbest bırakılarak oynanabilir. Hiçbir koşulda hiçbir oyuncunun fileye dokunmasına izin verilmez. İki puan farkla ilk 25 puana ulaşan bir takım seti kazanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir