Pişmanlık İle İlgili Hikayeler (3 tane)

Bu yazımızda pişmanlık ile ilgili 3 farklı hikaye paylaşacağız.

#1 Pişmanlık İle İlgili Hikaye

Bir köyde bir kadın ve bebeği yalnız yaşarlarmış. Kadın geçimini tarlasından topladığı mahsullerle sağlarmış. Tarlasına giderken de bebeğini yanında götürürmüş. Bir gün tarladan dönerken karşılarına bir gelincik çıkmış. Gelincik kadının peşine takılmış ve evinin önüne kadar gelmiş. Kadın gelinciği çok sevmiş ve onu evine alıp beslemeye başlamış. Bir gün kadının acil olarak dışarı çıkması gerekmiş bebeğini yanına alıp almama konusunda kararsız kalmış. Bebeğiyle gelinciği evde bırakarak işini halletmeye gitmiş. Eve döndüğünde gelinciğin ağzını kanlar içinde görmüş. Bebeğini öldürdüğü düşüncesiyle hemen oracıkta gelinciği öldürmüş. Koşarak bebeğinin bulunduğu odaya gitmiş. Fakat o da ne bebeği mışıl mışıl uyuyor. Bir anda yerde yatan ölü yılanı fark etmiş. Gelincik yılan bebeğe saldırmadan onu öldürerek etkisiz hale getirmiş. Kadın bu durumun farkına varınca bin pişman olmuş ama artık iş işten geçmiştir.

#2 Pişmanlık İle İlgili Hikaye

Ali adında bir çocuk dedesiyle birlikte yaşıyormuş. Ali bir gün aşağı mahallede top oynamak için dedesinden izin almış. Dedesi de Aliye gidebileceğini fakat hava kararmadan eve gelmesi gerektiğini söyler Ali’de tamam deyip gider. Saatler geçer akşam vakti olur ama Ali hala eve dönmemiştir. Hava kararmış saat epey geç olmuştur. Yaşlı dedesi Aliyi bulmak için aşağı mahalleye doğru yürümeye başlamış fakat sarhoş bir adamın kullandığı araba dedesine çarpar ve dedesi yaralanır. Ali eğer hava kararmadan eve gelseydi yaşlı dedesi onu aramak için sokağa çıkmayacaktı ve bu olay gerçekleşmeyecekti. Bunun farkında olan Ali çok pişman olmuştur ama son pişmanlık neye yarar.

#3 Pişmanlık İle İlgili Hikaye

Ali adında bir çocuk okula gitmek istemiyormuş. Ailesi onu okula göndermek konusunda çok ısrar ediyor eğer okuyup iyi bir eğitim alırsa  çok iyi yerlere gelebileceğini ileride rahat bir hayat süreceğini onu anlatıyormuş. Fakat Ali gitmeme konusunda ısrarcı oluyormuş. Nitekim Ali okumamış ve eğitimi, diploması olmadığı için yıllarca ağır işlerde az bir maaşla çalışmak durumunda kalmış. Bu ağır işler zamanla Ali’nin yıpranmasına, vücudunda ciddi ağrılara neden olmuş ve genç yaşta bir çok rahatsızlık geçirerek çalışamaz duruma gelmiş. Aklına hep ailesinin verdiği öğütler gelmiş fakat artık iş işten geçmiş.

Sizler için pişmanlık ile ilgili 3 hikaye paylaştık. Sizlerde bildiğiniz hikayeleri yorum bölümünden bizlere yazarak diğer ziyaretçilerimizin faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

One Comment on “Pişmanlık İle İlgili Hikayeler (3 tane)”

  1. Şey “Acele bir ağaçtır,meyvesi pişmanlık” ata sözü ile hikaye yaparsanız sevinirim.😊(Yarın ki konuşma sınavım için)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir