Gemi, Fırtına, Kaptan, Balina İle İlgili Hikaye

Bu yazımızda Gemi, Fırtına, Kaptan, Balina İle İlgili Hikaye paylaşacağız.

Gemi, Fırtına, Kaptan, Balina İle İlgili Hikaye

Ali Kaptan ve tayfası daha önce yüzlerce kez yaptığı gibi bugünde balık tutmak için denize açıldılar.  Ali Kaptan’ın tayfası balık tutmak için her zaman ki hazırlıklarını yapıyordu. Tam yol ileri emriyle gemi uçsuz bucaksız denizleri aşmaya devam ediyordu. Bazen yunuslar gemiyle yarışıyor bazen de uzaktan balinalar gözüküyordu. Ali Kaptan ve tayfası bu eşsiz görüntü eşliğinde yoluna devam ediyordu.

Ali Kaptan ve tayfası uzun bir yolculuğun ardından ağların atılacağı bölgeye ulaşıp ağlarını denize salıyor. Her şey çok güzel gidiyordu.  Bir kaç sonra telsizlerden şiddetli bir fırtınanın yaklaştığını ve herkesin biran önce geri dönmesi gerektiği anons ediliyordu.

Ali Kaptan şöyle bir gökyüzüne baktı ve bu havadan zarar gelmez diye düşündü. Yapılan anonsu pek önemsemeyip tayfanın işine devam etmesini istedi. Saatler geçmiş hala geri dönüş için bir hazırlık yoktu. Ağlar hala denizden çekilmemişti. Biranda deniz dalgaları çok yükseldi. Gökyüzünde şimşekler çakmaya başladı.

Fırtınanın şiddeti her geçen saniye iyice etkisini artırmaya başladı. O kadar şiddetliydi ki gemi bir o yana bir bu yana savruluyordu. Herkesin hayatı ciddi risk altındaydı. Ali Kaptan büyük bir hata yaptığının farkına varmıştı ancak iş işten geçmişti. Gemi su almaya başlamıştı. Biraz daha fazla balık tutmak için büyük bir hata yapmışlardı ancak şimdi ellerinde hiç balık olmayacaktı.

Ali Kaptan tayfasını moral veriyor buradan kurtulacağız diye bağırıyordu. Ancak görüntü hiçte öyle değildi her şey daha da kötü gidiyordu. Ali Kaptan koşup hemen telsizlerden yardım talebinde bulundu. Onların yanına gitmek bile çok riskliydi. Tüm ana haber bültenlerinde 1 Türk gemisi ve personelleri çaresizlik içinde kurtarılmayı bekliyor diye haberler yapılıyordu.

Tüm basında son dakika haberi olarak veriliyordu. Haberi gören yakınları büyük bir üzüntü ve endişeli bekleyiş içinde yetkililerden bilgi bekliyordu. Türk Sahil Güvenliği sürekli onlarla iletişim halindeydi ve sürekli bilgi alıyordu. Git gide gemi suyla dolmuştu. Artık batmak üzereydi ve bu insanlar kurtarılmak zorundaydı. Ve biranda son dakika haberleri televizyonlarda yayınlanmaya başladı. Son dakika ! Son dakika ! Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın kahraman Türk komandoları Türk gemisini kurtarmak için yola çıktı. Çok riskli olan bu görev için 1 helikopter ve kahraman 5 Türk komandosu olay yerine ulaştı ve onları oradan kurtarıp güvenli bölgeye ulaştırdı.

Tüm Türkiye ve dünya bu haberi canlı yayınlardan dakika dakika seyrediyordu. Yine bir son dakika haberi geçti ve kahraman Türk komandoları yine imkansızı başardı haberleri yapılıyordu. Herkes kıyıya toplanmış helikopteri bekliyordu ve helikopter uzaklardan göründü. Hepsi sapa sağlamdı ancak şoktaydılar. Ailelerine kavuşunca biraz rahatladılar ve kontrol amaçlı hastaneye kaldırıldılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir