Bungee Jumping Hakkında İngilizce Tanıtım

Bu yazımızda Bungee Jumping’in İngilizce ve Türkçe tanıtımını yapacağız.

Bungee Jumping Hakkında İngilizce Tanıtım

The first modern bungee jump was in 1979 and since then the sport became widely popular. Bungee jumping is one of the most enjoyed extreme sports and available in almost every destination in the world.

İlk modern bungee jumping 1979 yılında yapıldı ve o zamandan beri spor oldukça popüler hale geldi. Bungee jumping, en çok keyif alınan ekstrem sporlardan biridir ve dünyanın hemen hemen her destinasyonunda mevcuttur.

Bungee jumping is an adventurous sport in which people jump from higher ground such as a bridge with an elastic rope tied to their ankles to stop them from hitting the ground. The rope is designed to stretch, not break. When the rope has stretched all the way, the jumper bounces back up. When people jump they wear safety equipment like helmets and a harness.

Bungee jumping, insanların yere çarpmalarını engellemek için ayak bileklerine elastik bir ip bağlayarak köprü gibi yüksek bir yerden atladıkları maceralı bir spordur. Halat kopmak için değil, esnemek için tasarlanmıştır. Halat sonuna kadar gerildiğinde atlama teli tekrar yukarı sıçrar. İnsanlar atlarken kask ve emniyet kemeri gibi güvenlik ekipmanları giyerler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir